Суд відмовив ГПУ в арешті майна Ющенка, але прокурори повторно проситимуть арештаПечерський суд відмовив Генеральній прокуратурі в арешті майна третього Президента України Віктора Ющенка. Об этом сообщает postik.in.ua со ссылкой на СМИ.


Про це в інтерв’ю Україні Молодій повідомив адвокат Ющенка Віталій Наум.

Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури на чолі з Сергієм Горбатюком просило суд накласти арешт на майно третього президента, яким він володіє "за реєстрами нерухомості".

"Це обов’язок слідчого. Тут варіантів немає: якщо стаття передбачає конфіскацію, то слідчий зобов’язаний до суду вжити заходів для арешту майна. А інкримінується Ющенку ч. 5 ст. 191 сприяння заволодінню Януковичем державною резиденцією Межигір’я", — пояснював Горбатюк.

Адвокат Ющенка наголосив, що його клієнт усі звинувачення відкидає як надумані і заполітизовані. За словами Наума, "хтось намагається зробити собі піар або приховати ті недоліки, відсутність результатів, які є в інших справах. Зрозуміло, що всі невдачі потрібно чимось перекривати, а постать Ющенка, вона якраз дозволяє сказати, що ми знайшли щось нове, ми рухаємось далі", — заявив адвокат.

За його даними, прокуратура вважає, що Віктор Ющенко у 2002 році вступив у злочинну змову з Віктором Януковичем iз метою, щоб останній заволодів "Межигір’ям".

Видання нагадує, що виведення резиденції з державної власності могло відбутись у 2007 році. На той час Янукович був прем’єр-міністром. Між Ющенком та Януковичем у той час був тривалий політичний конфлікт, який закінчився дочасними виборами парламенту восени 2007 року.

Уряд після цього передав резиденцію до держпідприємству "Надра України", яке вивело "Межигір’я" з державної власності на користь фіктивної донецької фірми.

Після втечі Януковича з України в лютому 2014 року "Межигір’я" стало національним парком і музеєм корупції, де щорічно бувають мільйони українців та іноземців. Будівлями "Межигір’я" опікуються волонтери, які збирають на це кошти з відвідувачів.

Наприкінці травня-2019 ТОВ "Скомпані" стало переможцем конкурсу на право управління заарештованою резиденцією колишнього президента Віктора Януковича "Межигір’я".

Генпрокуратура повторно звертатиметься до суду з клопотанням про арешт майна експрезидента Віктора Ющенка у справі щодо незаконного виведення резиденції "Межигір’я" з державної власності.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомив начальник Управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Зокрема, за словами Горбатюка, слідчий буде повторно звертатися до суду про арешт майна Ющенка.

При цьому він зазначив, що в рішенні Печерського райсуду Києві від 9 липня, яким відмовлено у задоволенні клопотання Генпрокуратури про арешт нерухомості і земельних ділянок Ющенка, відсутня мотивувальна частина, тобто суддя не пояснив, чому саме відмовив у даному клопотанні ГПУ.

«Аргумент»Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/sud-v-dmoviv-gpu-v-aresht-maina-yushchenka-ale-prokurori-povtorno-prositimut-areshta”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя